බය වෙන්න එපා….අපි උත්තර දෙන්නම්….Maria Abi Habibගෙන් රාජපක්ෂවාදින්ට පිළිතුරු….

0

තමන් මාධ්‍යවේදීන් ලෙස වාර්තාවකට කරුණු එකතු කිරීම සඳහා රජයේ ප්‍රධාන නිලධාරින් හමුවීම සාමාන්‍ය දෙයක් බවත් නිවැරැදි වාර්තාකරණයේ අංගයක් ලෙස එය හැදින්විය හැකිබවත් නිව්යෝක් ටයිම්ස් වාර්තාකාරිණි මරියා අබි හබ්බී (Maria Abi Habib) සඳහන් කරනවා.

අද (02) සිය නිල ට්ව්ටර් ගිණුම හරහා සටහනක් තබමින් ඇය මේ බව සඳහන් කළා. ඇය මෙසේ පිළිතුරු ලබා දුන්නේ ශ්‍රි ලංකා පොදුජන පෙරමුණ නියෝජනය කරමින් කොළඹ මහනගර සභාවට තේරි පත් වූ සේනානි සමරසිංහ විසින් ටිවිටර් සමාජ ජාලය හරහා මරියා අබ් හබීබ් ගෝල්ෆේස් හෝටලයේදි රජයේ අමාත්‍යවරුන් දෙදෙනෙකු හමු වූ බවට කළ ප්‍රකාශයට පිළිතුරු වශයෙනි.

 

Maria Abi -Habib “ඔව් මාධ්‍යවේදීන් කරන්නේ එයයි. රජයේ නිලධාරින් හමුවෙනවා. එපමණක් නොවේ අපි වරාය සම්බන්ධ නිලධාරින්ද හමු වුණා. එසේම ඔවුන් හමුවීමට කළ ඉල්ලීම් අහක නොදැමුවේනම් අපිට රාජපක්ෂවරුන්ට හමු වීමට ඉඩ තිබුණා. ඔබ හාස්‍යයට කරුණකි.”

 

නිත්‍යා සේනානි සමරනායක යනු ශ්‍රි ලංකා ගුවන් සේවාවේ සේවය කරන අතරතුර පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රි නාමල් රාජපක්ෂගේ සමාගමේ අධ්‍යක්ෂකවරියක් ලෙස කටයුතු කොට මුදල් විශුද්ධි කිරීමේ වරදට පොලිස් මූල්‍ය අපරාධ අංශය විසින් අත්තඩංගුවට ගෙන බන්ධනාගාර ගත කළ තැනැත්තියක් ලෙස ද දැක්වීය හැකිය.